django - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
ru: Перенаправления

en: site
ru: сайт

en: redirect from
ru: перенаправить с

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
ru: Нужно указать корневой относительный путь. Пример:  “/events/search/”.

en: redirect to
ru: перенаправить на

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with “http://”.
ru: Можно указать корневой относительный путь или полный URL, начинающийся с “http://”.

en: redirect
ru: перенаправление

en: redirects
ru: перенаправления
